1. Nové vozidlá
  2. Výhody hybridného elektrického pohonu

To najlepšie z oboch svetov

Nový Prius dokáže absolvovať väčšinu vašich pravidelných ciest ako čisto elektrické vozidlo. Ale so svojím zážihovým motorom je imúnny aj voči obavám z nedostatočného dojazdu. Toto špičkové hnacie ústrojenstvo s dvojitou DNA sa vyznačuje aj neuveriteľnou účinnosťou, pričom spotreba paliva predstavuje len 0,7 litra/100 km*.

* Kombinovaná jazda v závislosti od jazdných podmienok a modelu.

Ako to funguje?

Plug-in hybridné vozidlá sú akýmsi prechodom medzi hybridnými a batériovo-elektrickými vozidlami. Môžu jazdiť výhradne na elektrický pohon a rýchlo sa dobíjať ako čisté elektromobily. Sú však vybavené aj spaľovacím motorom, rovnako ako hybridné vozidlá, ktorý poslúži v prípade, keď vám nevyhovuje alebo nie je k dispozícii nabíjanie.

Ak sa chcete dozvedieť viac, kliknite na animácie, na ktorých je zobrazené fungovanie vozidla Prius Plug-in Hybrid.

Ako ďaleko dokáže zájsť nový Prius Plug-in Hybrid?

Vďaka kapacite akumulátora, ktorá je o 50 % väčšia ako doteraz, dokáže nový Prius Plug-in Hybrid prejsť viac ako 72 km* len na elektrický pohon. V prostredí mesta, kde sú rýchlosti spravidla nižšie, je tento dojazd ešte dlhší a môže postačovať na to, aby pokryl vaše potreby dochádzania bez používania spaľovacieho motora.

 * Kombinovaná jazda v závislosti od jazdných podmienok a modelu.

Ako zlepšiť dojazd

Nový Prius ako plug-in hybridné vozidlo vás odmení za pravidelné nabíjanie pôsobivou spotrebou paliva a rozšírenou schopnosťou jazdy na čisto elektrický pohon. Na maximalizáciu elektrického dojazdu ponúka spojenie akumulátora s vysokou hustotou energie a inteligentného softvéru. Dojazd modelu Prius pomáhajú predĺžiť aj funkcie ako posilnenie rekuperácie, prediktívna efektívna jazda či solárna strecha, ako aj plynulá jazda bez prudkého zrýchľovania a brzdenia.